سنگها در ساختمان

در این مقاله قصد داریم شما را با مهمترین سنگ های ساختمانی آشنا کنیم.

مهمترین ومتداول ترین سنگها در ساختمان ها عبارت اند از :

 تراورتن

سنگی رسوبی و تشکیل شده از کربنات کلسیم که به علت داشتن حفره های طبیعی بعنوان سنگ تزیینی ساختمان استفاده میشود.

تنوع رنگی این سنگ در رنگ های سفید، خاکستری، خرمایی تیره و روشن، کرم و شکلات لیمویی می باشد. این سنگ معمولا برای نماچینی استفاده می شود و چسبندگی بیشتر آن به سیمان پشت آن سوراخ ایجاد میکنند.

 مرمر

سنگی دگرگون شده که شکل اولیه اش تغییر کرده است.سنگ آهک و دولومیت به شکل مرمر کریستالی تغییر پیدا کرده است.

کارارا، پارین، نومیدین، انیکس، درمانت و مرمر های نوک تیز انواعی هستند که میتوان برای این سنگ نام برد و شامل رنگ های بنفش، قرمز، زرد، صورتی و سبز می باشد. سنگ های مرمر به علت اینکه در شرایط جوی یه سرعت فاسد می شوند و زوال پیدا میکنند برای کارهای داخلی مناسب تر می باشند.

 مرمریت

همانند سنگ مرمر است اما برای نمای داخل ساختمان نیز استفاده می شود.این سنگ در برابر گرما مقاومت کمتری دارد و همانند شیشه می ترکد. گیرایی و چسبندگی کمتری با سیمان دارد و بیشتر در کف و داخل ساختمان استفاده می شود.

گرانیت

 

از نوع سنگ آذرین می باشد و خیلی سخت و بادوام می باشد و صیقل پذیری بالایی دارد. این سنگ در رنگ های قرمز، صورتی، زرد، سبز، آبی، سفید، سیاه، قهوه ای و شکلاتی می باشد. این سنگ در همه جای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد و برای نصب آن پشت سنگ را شیار می دهند و با سیم به سیمان و سنگ مجاورش وصل می کنند که به این عمل اسکوپ می گویند. البته از روش پیچ و رو پلاک نیز برای نصب آن استفاده میشود.

 

سنگ چینی

بعد از گرانیت محکم ترین سنگ است و بیشتر در شهرستان ها مورد استفاده قرار میگیرد. مثل چینی الیگودرز

 

سنگ ها نمای ساختمان شما را شکیل تر و گیراتر می کنند. حال آنکه باید این مورد را در نظر داشت که سنگ ها نیز بعد ازمدتی استحکام و چسبندگی خود را از دست می دهند و یا مواد و مصالح استفاده شده برای نصب آنها فاسد میشود و خسارات جبران ناپذیری به بار خواهد آورد. این خسارت ممکن است مالی باشد مثل خسارت به خودرو شما و دیگر وسایل و یا جانی که به مراتب خطر ناک تر است.

شما میتوانید با صرف کمترین هزینه و بدون بستن داربست و نداشتن مشکلاتی از قبیل رفت و آمد و یا سقوط وسایل از بالای داربست با خیال راحت نمای خود را پیچ و رو پلاک کنید. گروه نماراپل با استفاده از روش راپل نمای ساختمان و مجتمع شما را پیچ و رو پلاک می کند.

سایر خدمات گروه نماراپل به شرح زیر است:

  • نقاشی نمای ساختمان
  • نورپردازی نمای ساختمان
  • نصب بنر و تابلو باطناب و بدون داربست
  • خدمات نماشویی یا شستشوی ساختمان
  • نصب لوله بخاری با طناب و بدون داربست
  • نصب لوله ی اب و هواکش با طناب و بدون داربست