شستن نمای ساختمان

شستن نمای ساختمان

شستن نمای ساختمان – احتمالاً تا امروز گذرتان به برج‌های تجاری سربه‌فلک‌کشیده‌ای که نمای شیشه‌ای دارند افتاده است.

این ساختمان‌های مدرن و مشهور اکثر اوقات ظاهر بسیار پاکیزه و سالمی دارند که باعث می‌شود افراد ترغیب شوند تا از واحدهای تجاری یا تفریحی داخل آن‌ها دیدن کنند. این امر به کمک نماشویی با راپل ممکن می‌شود.

شست‌وشو با راپل توسط طناب انجام می‌شود و افراد به‌کمک طناب و قلاب از پشت‌بام ساختمان پایین می‌آیند و در ارتفاق ثابت می‌مانند.

درمجموع گرد و غبار، آلودگی هوا و باران‌های اسیدی باعث می‌شوند به مرور نمای ساختمان کثیف شود و ظاهر زیبای خود را از دست بدهد.

نماشویی ساختمان نه‌تنها برای ساختمان‌های شیشه‌ای ممکن است، بلکه ساختمان‌هایی که نمای سنگی یا سیمانی دارند هم قابل شستن هستند.

درنتیجه تفاوتی ندارد ساختمان محل سکونت یا کار شما با استفاده از چه مصالحی طراحی و ساخته شده باشد.

گروه نما راپل برای انواع ساختمان طبق روش تخصصی موردنیاز برای شست و شوی آن‌ها، قادر به ارائه‌ی خدمات نظافت ساختمان است.

روش‌های نظافت نما ساختمان بنا به مصالح به کار رفته در ساخت و قدمت بنا متفاوت است.

تفاوت این روش‌ها باعث می‌شود افراد بتوانند هرچقدر که نیاز باشد بدون نگرانی بابت خراب‌شده مصالح اقدام به شست‌وشوی نمای ساختمان خود کنند. تفاوتی ندارد که ساختمان منزل شما قدیمی باشد یا یک برج جدید، می‌توانید با توجه به تنوعی که رو‌های شستشوی ساختمان دارد، اقدام به نظافت نمای ساختمان خود کنید.

لزومی ندارد که حتماً یک برج تجاری مدرن داشته باشید، حتی با استفاده از این روش‌ها می‌توانید نمای بیرونی یک واحد آپارتمان را تمیز کنید.

لازم نیست برای تمیز کردن نمای خارجی پنجره‌ها بدون هیچ حفاظی روی لبه‌ی دیوار بیرونی پنجره‌ها بروید و با استفاده از این روش خطرناک پنجره را تمیز کنید.

تنها با یک تماس با گروه نما راپل، می‌توانید خدمات شست و شو را با قیمتی مناسب و سرعت بسیار زیاد دریافت کنید.

شست و شوی نما با دستگاه واتر جت:

واتر جت دستگاهی است که آب را با فشار بسیار بالا از نازل خود خارج کرده و ساختمان را تمیز می‌کند. فشار زیاد واتر جت باعث می‌شود جرم و کثیفی‌ها پاک شده و آب کمتری مصرف شود.

کیفیت و سرعت شست‌شو در نماشویی با واتر جت بسیار زیاد بوده و برای ساختمان‌هایی با نمای سنگ استفاده می‌شود.

این کار تمامی شکاف‌های داخل سنگ‌‌نما را تمیز کرده و تمامی گردوغبار داخل آن را خارج می‌کند تا از سفت ‌شدن آن جلوگیری کند.

این امر باعث می‌شود داخل سنگ‌ها رسوب ایجاد نشود. دستگاه واترجت برای کارواش‌ها هم استفاده می‌شود. فشار آبی که در شستشوی ساختمان استفاده می‌شود از کارواش‌ها بسیار بیشتر بوده و به خوبی ساختمان را تمیز می‌کند.

گروه نما راپل از این روش به کمک راپل استفاده می‌کند. نماشویی ساختمان با واتر جت روش بسیار مدرنی است که باعث می‌شود علاوه بر کاهش استفاده از منابع و هزینه‌ها، ساختمان با سرعت بسیار بالایی تمیز شود.

نماشویی در تهران برای تمامی ساختمان‌های سنگی به کمک واتر جت انجام می‌شود. گفتنی است گل‌ولایی که توسط باران روی نمای سنگی ساختمان ایجاد می‌شود، به‌مرورزمان ممکن است نمای ساختمان را تخریب کند و درصورتی که نما شست و شو شود، این احتمال از بین می‌رود.

شستشو با واتر سند بلاست

واتر سند بلاست برای نماهای سیمانی رنگی به کار می‌رود که جرم‌ها مدت زیادی رسوب کرده‌اند و سخت شده‌اند.

در این بناها واترجت نمی‌تواند جرم‌ها را تمیز کند. به همین دلیل به روش قوی‌تر و متفاوتی نیاز است.

در این فرآیند ذرات ساینده و آب توسط فشار بالایی که دستگاه واتر جت ایجاد می‌کند به قسمت مورد نظر پاشیده می‌شود و چربی، مواد زائد، رنگ، جرم و رسوبات موجود را تمیز می‌کند.

این روش به مصالح ساختمان آسیبی وارد نمی‌شود.

استفاده از این روش نیز توسط راپل ممکن است. کاربری واتر سند پلاس عبارت‌اند از واتر سندبلاست نمای آجری، واتر سندبلاست نمای سنگی، واتر سندبلاست نمای رومی، واتر سندبلاست نمای سیمانی و واتر سندبلاست کلیه سطوحی که جرم بیش‌ازاندازه ای گرفته باشند و تمیز کردنشان به‌سادگی میسر نشود.

این روش نیز با استفاده از تکنیک راپل به‌سادگی ممکن می‌شود. این روش علاوه بر زدودن کامل کثیفی از ساختمان، هیچ گونه آسیبی به مصالح آن وارد نمی‌کند. تجهیزات این روش نیز مانند واترجت است و فقط در آن از ذرات ساینده استفاده می‌شود که با فشار بسیار بالای آب به سطح ساختمان پاشیده شده و کثیفی را پاک می‌کنند.

این روش به کمک راپل توسط افراد خبره قابل‌ انجام بوده و باعث می‌شود شخص با تسلط بالا بتواند کار شست‌وشوی نما را انجام دهد.

شستشوی دستی نما با ابر و طی

این نوع شستن ساختمان برای بناهایی با نمای شیشه و کامپوزیت و تمامی نماهایی است که سطحی صاف و صیقلی دارند مناسب است. این روش بسیار ساده بوده و بدون نیاز به ابزار خاص و فقط با استفاده

از طی و ابر و مواد شوینده شست و شوی کامپوزیت انجام می‌شود.

درمجموع شتسشوی شیشه با سادگی بیشتری ممکن می‌شود و سختی شستشوی سنگ را ندارد.

به همین دلیل دستگاه یا روش خاصی برای این کار نیاز نیست. تمامی روش‌های مذکور برای نماشویی در کرج نیز توسط گروه نما راپل ممکن است.

شستشوی نمای ساختمان که با سطح صاف باشند، بسیار ساده بوده و نیاز به هیچ ابزار خاصی ندارد.

درنتیجه ابر و طی بهترین روش برای ساختمان‌های شیشه‌ای محسوب می‌شود.

توجه داشته باشید، این روش نیز نیاز به امنیت بالایی برای انجام کار دارد و دست‌های شخص باید به طور کامل آزاد بوده تا تسلط کافی را داشته باشد.
در برخی موارد نیز ترکیبی از این روش‌ها برای شست‌وشوی ساختمان به کار می‌رود.

برای ساختمانی که از مصالح ترکیبی در ساختش استفاده شده باشد، باید روش‌هایی متناسب با آن‌ها به کار رود

برای مثال قسمت بالای برج میلاد تهران از شیشه ساخته شده و بدنه‌ی آن بتنی است. درنتیجه باید برای شست‌وشوی کامل آن از روش‌های واتر سند بلاست و ابر و طی استفاده کرد.

گفتنی است شستن نمای ساختمان یکی از روش‌های نگه‌داری بسیار مفیدی محسوب می‌شود که می‌توانید برای تمامی ساختمان‌ها استفاده کنید.

درصورتی که بنا از قبل توسط نما راپل پیچ و رولپلاک شده باشد، مشکلی با شست‌وشوی آن به وجود نمی‌آید؛ چراکه موادبه‌کاررفته برای استحکام پیچ، ضد شستشو بوده ومقاومت بسیار بالایی دارند.کرج و تهران