پیچ و رولپلاک اپارتمان

انواع شیشه های ساختمانی و کاربرد آن (قسمت دوم)

شیشه و انواع آن در ساختمان

نماشویی

در قسمت قبل با تعدادی از شیشه ها و انواع آن در ساختمان آشنا شدیم. حال به معرفی انواع باقی مانده می پردازیم.

شیشه مسطح

شیشه مسطح
شیشه های مسطح را با اضافه کردن توری فلزی، بین شیشه می سازند. بیشـتر برای درب های ورودی، کارگاه ها، موتورخانه ها، آسانسورها و هـر جایی که خطر شکـسـتن و فرو ریختن شیشه وجود دارد، استفاده می کنند.

شیشه دو جداره (مضاعف)

شیشه دوجداره
این نوع شیشه ها، دو لایه ساده و گاهی رنگی هستند که موازی یکدیگر قرار گرفته اند. لبه ها یا درز های آن ها هوابندی می شود و فضای بین آن ها با مواد خشک کننده ای پر و یا در بعضی از موارد بین دو لایه خلا ایجاد می کنند. این نوع شیشه که عایق گرما، سرما و صداست در بسیاری از ساختمان ها مانند فرودگاه ها، هتل ها و بیمارستان ها به کار می رود. پایین بودن ضریب انتقال حرارت در شیشه های دو جداره استاندارد میزان انتقال گرما و سرما را کاهش می دهد و باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود.

شیشه سکوریت

شیشه سکوریت
عملیاتی که در ساخت شیشه سکورت به کار می گیرند، باعث می شود شیشه (حدود ۳ الی ۵ برابر) در مقابل ضربه و نیز شوک های حرارتی مقاومت مکتری داشته باشد. اگر این شیشه ها بشکنند ، به ذرات ریز و مکعب شکل تقسیم می شوند که آسیب رسان نیسـتند. از این نوع شـیشـه در ویترین فروشگاه ها، درهای شـیشـه ای و پنجره های جانبی خودروها استفاده می شوند .

شیشه نشکن

شیشه نشکن
شیشه های نشکن شامل دو یا چند لایه شیشه اند که به وسیله ورقه هایی از نایلون شفاف تحت حرارات و فشار به هم متصل می شوند . همچنین بعضی از انواع شیشه های طلق دار به عنوان عایق صوتی، جاذب حرارت، کاهنده شفافیت و شیشه ایمنی به کار برده می شوند . وقتی که این شیشه ها می شکنند خاصیت کشسانی نایلون موجود در شیشه، باعث می شود ذرات شیشه پخش و پراکنده نشوند. از جمله کاربردهای این نوع شیشه ها در خودرو ها و ویترین مغازه هایی که اشیا گران قیمت می فروشند، استفاده می شود. ممکن است شیشه نشکن را از جنس شیشه سکوریت بسازند.

شیشه انعکاسی (شیشه بازتابنده، شیشه رفلکس)

شیشه انعکاسی
در این نوع شیشه ها، یک طرف شیشه با یک پوشش انعکاس دهنده نور و حرارت پوشیده می شود. این نوع شیشه ها، نور خورشید را انعکاس می دهند. در کاهش حرارت و درخشندگی نور موثرند. اگر در روشنایی روز از بیرون به شیشه انعکاسی نگاه کنیم، می بینیم که مانند آینه، تصاویر اطراف را بازتاب می کند. اگر از داخل به بیرون نگاه کنیم شیشه کاملا شفاف خواهد بود. شب ها این پدیده برعکس است. این شیشه با انعکاس نور خورشید، حرارت ناشی از تابش خورشید را به طور قابل ملاحظه ای کم می کند. در نتیجه باعث صرفه جویی در هزینه های می شود. این شیشه ها بخش بیشتری از طیف های مختلف نور را بازتاب می کنند. در کنترل ورود و خروج نور و انرژی بسیار تاثیرگذارند. در انتخاب شیشه رفلکس باید آیینه ای بودن آن در شب از سمت داخل نیز توجه نمود.

 

شستشو شوی نما و پنجره های ساختمان ها و مجتمع ها

شست و شوی نما و پنجره های ساختمان ها و مجتمع ها

شیشه های زیبایی خاصی به ساختمان ها و مجتمع ها می دهند. این زیبایی زمانی دو چندان خواهد شد که شیشه ها کمترین آلودگی را داشته باشند. با این وجود، شیشه ها بسته به محل قرارگیرشان چه در شهر های بزرگ و چه در شهر های کوچک در معرض آلودگی و گرد و غبار و خاک  هستند. شیشه ها در یک بازه ی زمانی نیاز به شست و شو و تمیزکاری دارند. گروه نماراپل آماده است با استفاده تکنیک راپل و به وسیله ی طناب، نمای شیشه ای ساختمان و مجتمع شما را شستشو نمایید. بدون اینکه شما نیاز به نصب داربست داشته باشید و یامتحمل  مشکل مالی نصب داربست شوید. با استفاده از تکنیک راپل و به وسیله ی افراد مجرب  نماراپل در این رشته زیبایی را به نمای شیشه ای و ساختمان خود برگردانید.

گروه نماراپل