پیچ و رولپلاک و نماشویی

آیا تا به حال به عنوان بند باز کار برخورد کرده اید؟

آیا می دانید دقیقا این افراد چه کسانی هستند و شغل و حیطه کاری آنها چیست؟

امروز در این پست نگاهی به این شغل و خدماتی که این افراد انجام می دهند خواهیم انداخت.
شاید در گذشته وقتی نام بند باز به گوشمان می خورد توجه ما به طرف کسانی جلب می شد که در ارتفاعی بالا بر روی یک طناب راه می رفتند و یا به یاد افرادی می افتادیم که با استفاده از طناب به شیرین کاری و کارهای محیر العقول می پرداختند.

اما امروزه واژه بند باز عمدتا برای افرادی به کار می رود که شغل و یا وظایفی را بر عهده دارند که تقریبا از جمله مشاغل نو به حساب می آید.

در واقع بند باز کسی است که کار در ارتفاعات بالا را بدون استفاده از داربست و یا بالابر و تنها با استفاده از طناب انجام می دهند. به این افراد راپل کار و یا طناب کار هم گفته می شود.

 قیمیت پیچ و رولپلاک سنگ نما

بندباز روی نما

پیچ و رولپلاک نما با بند باز

وظایف و کارهای بند باز ها

امروزه یک فرد بند باز کارهایی را انجام می دهد که در ارتفاع بالا قرار گرفته است. عمدتا برای خدماتی مانند شستشوی نمای ساختمان، پییچ و رولپلاک نما، نقاشی و رنگ آمیزی در ارتفاع، نصب سنگ و یا نورپردازی نما و از این دست مشاغل از افراد راپل کار و یا بند باز استفاده می شود.
در واقع با روی کار امدن نسل نو ساختمان سازی و ارتفاعات بسیار زیادی که ساختمان های امروز دارند نه می توان از داربست برای کار بر روی نما استفاده کرد و نه می توان اقدام به شستن نما نکرد. افراد بند باز با تخصص و تبحر و آموزش هایی خاصی که می بینند از بالاترین نقطه ساختمان ها خود را در هوا با استفاده از طناب معلق نگه می دارند و انواع خدمات مرتبط با بنا و ساختمان مانند همان پیچ و رولپلاک نما و یا ترمیم نما و شستشوی نمای ساختمان را انجام می دهند.

    قیمت نماشویی ساختمان

موارد ایمنی که باید بندبازها در نظر داشته باشند

برای نماشویی، نقاشی نما، نظافت نما و یا هر کار دیگری در ارتفاع که این بند باز بر عهده دارد نیاز به تقلا و تلاش زیادی است و در واقع حفظ شرایط ایمنی در ارتفاع اهمیت زیادی دارد. بنابراین هرگاه از واژه بند باز و یا راپل کار و طناب کار استفاده می شود منظور فردی نیست که با طناب از دیوار بالا و پایین می رود. یک بند باز نیاز دارد تا دست هایش در خدمتش باشند، با پاهایش بتواند خود را کنترل و جهت دهی کند و به راحتی با تمامی اعضا بدن خود کار کند.
بنابراین بند باز کسی است که کار در ارتفاع با طناب را به شکلی انجام دهد که کمترین درگیری و مزاحمت برای دست و پاهایش وجود داشته باشد و در این بین ایمنی و امنیت او اهمیت بالایی دارد.
معمولا بند باز یا راپل کار از نظر جسمانی باید سالم باشد و هیچ مشکل روحی و جسمی خاصی نداشته باشد که این خود شناخت و استخدام و به کار گیری یک فرد راپل کار را دشوارتر می کند و در اصل باید گفت بند بازی را هر کسی با هر بنیه و توانی نمی تواند عهده دار باشد.
افراد بند باز باید فشار خون نداشته باشند، دچار بیماری های عصبی و روانی، چاقی و درد استخوان و یا هر مشکل جسمانی دیگر نباشند. یک بند باز نباید به مواد مخدر و یا الکل وابستگی و اعتیاد داشته باشد و در کل فردی با توانایی بالا می خواهد.

شستن نمای اجری

شستشوی نمای اجری

برای اینکه به یک بند باز تبدیل شوید باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

• در درجه اول باید به خوبی کار با طناب را یاد بگیرید و آموزش ببینید. برای این کار می توانید از خدمات اتحادیه ایراتا(irata ) استفاده کنید.
• باید کار با واتر جت های مختلف را بلد باشید. ابزار اصلی کار شستشوی نما در ارتفاع واتر جت است که بسته به نوع نما تنوع دارد. مهم ترین مهارت یک بند باز در کار با واتر جت نحوه مهار این واتر جت ها می باشد به شکلی که به طناب هاگیر نکند، باعث از بین رفتن تعادل او نشود و به سیم برق و دیگر مانع خطرناک نیز برخورد نکند.
• باید انواع خدمات مرتبط با کار در ارتفاع را آموزش ببینید. کارهایی مانند نما شویی، بتونه کاری، کچ کاری، نصب سنگ و کاشی، نقاشی و …

تجهیزات مورد نیاز یک بند باز

بند باز ها از تجهیزات مختلفی برای کار در ارتفاع استفاده می کنند که عبارتند از:
• کمربند ایمنی که در واقع با محکم گرفتن کمر طناب باز او را در ارتفاع ایمن نگه می دارد.
• کمربند حمایل بند بند: که به دور بازوها و ران ها و کمر بسته می شود و برای حفظ تعادل و نگه داشتن فرد کارایی زیادی دارد.
• طناب ایمنی که به عنوان سیستم متوقف کننده کاربرد دارد و فرد را در شرایط اضطراری پوشش می دهد
• طناب های جانبی که برای پشتیبانی از فرد در حین کار کاربرد دارد
• هارنس که برای مهار کتف ها و ران ها استفاده می شود و طناب باز را با استفاده از قلاب به تجهیزات دیگر اتصال می دهد
• اتصال دهنده ها و یا کارابین
• طناب های عملیاتی و طناب دوم
ضمن اینکه بند باز باید برای شستن نما، پیچ و رولپلاک نما و یا هر فعالیت در ارتفاع دیگر تجهیزاتی دیگر را نیز با خود به همراه داشته باشد که با توجه به نوع کار تعیین می شود.

خدمات نما

پیچ و رولپلاک ینگ نما

عمده فعالیت های بندباز و یا راپل کار

یک بند باز می تواند هر فعالیتی را در ارتفاع بالا انجام دهد. اما بصورت کلی اصطلاح بند باز امروزی برای افرادی کاربرد دارد که فعالیت های زیر را انجام می دهند:

• پیچ و رولپلاک نما

پیچ و رولپلاک نما در اصل در برای تعمیر نمای ساختمان کاربرد دارد. نماهایی مانند نمای آجری ساختمان، نمای سنگی ساختمان، نمای کامپوزیت و یا نمای چوبی ساختمان اغلب بعد از چند سالی با کمی خرابی به دلایل مختلف طبیعی روبه رو می شوند. این نماها شل می شوند، لا می دهند و فرو می ریزند.
معمولا در زمان شستشوی نمای ساختمان و یا منحصرا برای تعمیر نمای ساختمان اقدام به پیچ و رولپلاک انها می شود. پیچ و رولپلاک با استفاده از دلیرهای قوی و مخصوص انجام می شود و در پایان سوراخ های ایجاد شده بتونه کاری و رنگ آمیزی می شوند تا با نمای ساختمان همخوانی داشته باشند.

• نماشویی یا نظافت نما

پس از اتمام نما کاری ساختمان یک بار شستشوی نمای ساختمان توصیه می شود. معمولا در زمان نما کاری ساختمان مصالح ساختمانی مانند گچ و سیمان و … به بدنه نما پاشیده می شود و اجازه نمی دهد که زیبایی طرح نما خود را نشان دهد. با یک نظافت ساده و استفاده از واتر جت و تنها با آب خالی عمدتا می توان در این مرحله کار شستن نما را انجام داد.
معمولا کار شستشوی نمای ساختمان بخصوص وقتی کار در ارتفاع باشد به راپل کار و یا بند باز سپرده می شود. بند بازها با استفاده از تجهیزات کافی و مناسب از بالای ساختمان به سمت پایین کار شستن و نظافت نما را انجام می دهند تا نمای کار شده ساختمان خود را نشان دهد.
بعد از این مرحله باید حداقل دو تا سه سال یک بار کار شستشوی نما انجام شود. معمولا آلودگی شهری و وجود انواع گرد و غبار و باران های اسیدی و … باعث می شود تا نما در طول زمان به سرعت کثیف شود.
بندباز ها با استفاده از مواد شوینده مخصوص مانند مواد نانو و یا سیلیس اقدام به شستن نما در این مرحله می کنند و بعدا با مواد پولیش و یا مواد نانو مخصوص اقدام به گرفتن روزنه ها و براق کردن نمای ساختمان می کنند. در واقع این تخصص راپل کار و یا بند باز باعث می شود تا نمایی همیشه تمیز و با کیفیت داشته باشید.

• نقاشی نما

امروزه بسیاری از افراد به جای استفاده از انواع مواد و مصالح مختلف اقدام به نقاشی ساختمان خود به عنوان نما می کنند. این نقاشی یا بر روی نمای سنگی و کامپوزیتی، یا روی نمای اجری و یا حتی بر روی دیوارها و نماهای سیمان سفید انجام می شود.
بندبازهای حرفه ای و کاراپل کارهایی هستند که کار نقاشی ساختمان را در ارتفاع بالا به خوبی انجام می دهند.
بندبازها در این مرحله حتی با استفاده از نقش های زیبا می توانند اقدام به ایجاد طرح هایی بر روی نمای ساختمان بکنند تا نمای ساختمان شما همانند تابلو نقاشی باشد.

• نصب سنگ

یکی دیگر از حوزه های فعالیت کاراپل کار یا طناب بازها نصب سنگ در ارتفاع می باشد. تفاوتی ندارد سنگ نمای شما تخریب شده باشد و یا قصد دارید نمای سنگی تازه ای برای خانه خود داشته باشید. چسباندن سنگ ها و یا کار گذاشتن آنها بر اساس متد پیشنهادی شما را بند باز ها برای شما انجام خواهند داد.

• نورپردازی نما

استفاده از نور در نمای ساختمان نیز چند سالی هست که جای خود را در بین مردم باز کرده است. اگر شما هم از آن دست افرادی هستید که قصد دارید به نمای ساختمان خود نورپردازی را هم اضافه کنید شک نداشته باشید که این کار تنها از عهده بند باز حرفه ای که این تخصص را داشته باشد ساخته است.

• سایر خدمات نما و کار در ارتفاع

بندبازها به غیر از شستن و نظافت نما و یا سنگ کاری ، نورپردازی و نقاشی ساختمان خدمات بسیار زیادی را برای نمای ساختمان انجام می دهند. ارتفاع بالای ساختمان های امروزی و لزوم استفاده از خدمات بند بازها باعث شده تا خود بندبازها و یا کاراپل کارها هم اقدام به توسعه توانایی خود بکنند.
بند بازهای امروزی کارهایی از قبیل گچ کاری، انجام نما کاری های مختلف، تعویض شیشه و تعمیر پنجره، کاشی کاری، راویز کاری، سرامیک کاری، دیوار چینی، رنگ آمیزی دب و پنجره ها در ارتفاع، نصب حفاظ و نرده و … را نیز به خوبی فرا گرفته اند و برای شما در هر ارتفاعی انجام خواهند داد.

چرا بندبازهای نما راپل را انتخاب کنید؟

خوشبختانه امروزه با وجود شرکت هایی مانند شرکت نما راپل کار در ارتفاع دیگر یک موضوع غیر ممکن نیست. شرکت نما راپل با برخورداری از بهترین تجهیزات و ایمن ترین امکانات و افراد بسیار متخصص در حوزه های مختلف از نماشویی ساختمان گرفته تا خدمات کار در ارتفاع همچون پیچ و رولپلاک نما و نقاشی ساختمان را برای شرکت ها و خانواده های مختلف عمده دار می شود.
حسن استفاده از خدمات نماشویی و کار در ارتفاع شرکت راپل نما داشتن بیمه نامه معتبر و ضمانت کاری برای مشتریان مختلف و برخورداری از انواع تجهیزات و ارائه خدمات بسیار متنوع می باشد. با واگذاری خدمات نمای ساختمان خود به شرکت نما راپل این اطمینان را خواهید داشت که تمامی خواسته های شما برای نمای ساختمان و خدمات کار در ارتفاع متنوع شما به خوبی و توسط یک تیم اجرایی خبره انجام خواهد شد.
از دیگر مزایای کار با شرکت راپل نما انجام کار در مناطق مختلف تهران می باشد. شستشوی نما در غرب تهران، نظافت نما در شرق تهران و انواع خدمات نما در شمال و جنوب تهران دیگر یک رویا و غیر ممکن نخواهد بود.
همین امروز با کارشناسان ما تماس بگیرید و از خدمات ارزنده و به موقع شرکت نما راپل با ضمانت اجرایی کافی بهره مند شوید.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.