شستشوی نمای ساختمان

شستشوی نمای ساختمان با طناب و بدون داربست با راپل کار ( بندباز) حرفه ای

نکته هایی راجب شستشوی نمای ساختمان – با طناب – بدون داربست

 • زیبایی و پاکیزگی نمای ساختمان خودتان را با ضمانت از شرکت راپل نما بخواهید.
 • شستشو دادن به نما باعث قشنگی ساختمان میشود.
 • شستشوی نمای ساختمان با طناب یکی از راه های کم خرج و به صرفه در دنیای امروز است.
 • اگر نمای خودتان را تمیز نکنید الودگی باعث از بین بردن سطح نما میشود. سطح سنگ باعث کپک هایی میشود که به مرور زمان باعث خرد شدن سنگ نیز میشود.
 • نماهای کامپوزیت رنگ ان خورده میشود و باعث زشتی زیاد نما در طول فصول بارندگی میشود.
 • گرد و غبار باعث شوره های روی نما میشوند که اگر زود شسته نشوند مانند رنگ به نما میچسبد.
 • بعد از اتمام شستشو کردن نمای ساختمان میتوانید از مواد نانو استفاده کنید تا عمر پاک بودن نما بیشتر شود.
 • عمر مواد نانو در حدی نیست که بخواهد یکسال دوام بیاورد.نانو نهایتا بعد از شستشو به طور حداکثر ۸ ماه میباشد که هزینه ان نیز نسبت به نماشویی به تنهایی بیشتر است.
 • با طناب میتوان تمام نقاط غیر قابل دسترسی را نظافت کرد.
شستشوی نما

نماشویی

 

ابزارهای شستشوی نما با طناب و بدون داربست

واتر جت در شستشوی نما اولین چیزی است که اهمیت زیادی دارد. واترجت نیاز به برق سه فاز و تک فاز دارد.

شرکت ما شستشوی نما را با بهترین کیفیت ممکن به شما ارزه میکند. خدمات شستشوی نما با طناب انجام میشود.

شما باید هر ساله به طور متداول نمای خود را بشویید.

 

چرا نمای ساختمان را باید شستشو کنیم؟

برای زیبایی بیشتر که هم جلوه نما بهتر شود و هم از نظر جنس نما ماندگارتر شود چون الودگی باعث خرابی نما میشود.

شستشوی نما از خدمات بسیار ضروری یک ساختمان مسکونی برای رضایت مندی مهمان ها و عوامل ساختمان است و از انطرف برای ویترین کاسبان و فروش لوازم  های انها بسیار موثر است.چون شستشوی نما باعث پاکیزگی ساختمان میبشود که در نتیجه تاثیر مثبتی بر روی شخص سوم میگذارد.

شستشوی نما با طناب

شما میتوانید با سرچ در گوگل ببینید که بهترین روش برای شستشوی نمای ساختمان طناب است که بسیار راحت و سریع میتوانیم اینکار را انجام دهیم.

شستشوی نمای ساختمان بدون داربست

امروز تعیین نما برای ساختمان اهمیت زیادی دارد و همه می دانند که اولین بعد ساختمان که هم در وجهه ساختمان و هم در نمای شهری تاثیر فراوان دارد بدون تردید نمای خارجی ساختمان است.

وجود انواع متدها و روش ها برای اجرای نمای خارجی ساختمان و پرداختن به انواع اصول نماکاری، معماری و استفاده از انواع جنس های کامپوزیتی، آجری، سنگی، چوبی و شیشه ای و … خود مبین این موضوع است که نمای خارجی تا چه حد در زیبایی و سلامت ساختمان تاثیر گذار است.
اما همه چیز از آلودگی های شهری مانند دود و غبار و گرد و خاک گرفته تا باران و برف، ساختمان سازی های اطراف و فضولات پرندگان و حتی شوره های خود آجرها خیلی زود تمام تلاش ما برای زیبا سازی ساختمان را کم رنگ می کنند.

نمای ساختمان بعد از مدتی آن شادابی و نشاط و زیبایی قبل را متاسفانه ندارد و نکته مهم ماجرا این است که این موضوع اغلب هیچ ربطی به جنس مصالح و یا کارکرد نماکار ندارد.
باید در نظر داشته باشیم که هر چیزی نیاز به نظافت دارد، نیاز به نگهداری دارد و گاها باید دستی بر سر و گوشش کشیده شود و اگر نیازی به تعمیراتی هم داشت انجام شود.

مثال ساده این کار را می توان با یکی از وسایل خانگی روشن ساخت. مثلا شما اگر هر سال کولر خود را تمیز و سرویس نکنید نباید انتظار داشته باشید که به خوبی از خنکای آن بتوانید استفاده کنید.
نمای ساختمان هم خواه از سنگ باشد یا چوب، شیشه باشد یا کامپوزیت و یا هر نوع نمای دیگر نیاز به نگهداری دارد. تنها راه حفظ زیبایی و نشاط نمای ساختمان و تکرار بدون قید و شرط شاخصه های زیبایی نمای ساختمان و زحماتی که برای آن کشیده شده تمیز کردن و نظافت آن می باشد.

در ادامه ما شستشوی انواع نماها از اجری تا سنگی و کامپوزیت را برای شما توضیح میدهیم.قیمت شستشوی نما در تمام این گونه ها متفاوت است.

هزینه نماشویی ساختمان

 

توجه توجه دلالان در کمین شما هستند

یک خواهشی از شما بزرگواران دارم و این است که خدمات خود را به دست دلالان راپل نسپارید تا ضرر انرا نبینید.به این دلیل این را میگویم که پیمانکاران به دلیل اینکه خودشان کار پیچ و رولپلاک سنگ نما را انجام نمیدهند میخواهند کاری بکنند که سود بیشتری برای انها داشته باشد.پس از ابزارهای ارزان قیمت و نیروهای غیر حرفه ای و ارزان استفاده میکنند.

به دلیل گرانی نیرو و ابزارهای مورد استفاده برای محکم سازی سنگ نما حتما از کسانی استفاده کنید که کننده ی کار روی طناب هستند نه پیمانکا و دلال که بدون داشتن استرس و مسعولیت نمای شما کار را به کسی دیگر میسپارند.

یا در صورتی دیگر می ایند و واسطه ای بین کارفرما و راپل کار میشوند تا هزینه بیشتری از شما بگیرند.پس در هر صورت شما کار را بدون واسطه به کسی بسپارید بسیار بهتر و مقرون به صرفه تر میباشد.

 

انواع شستشوی نما بدون داربست و با طناب راپل در سطح های مختلف

 1. شستشوی نمای اجری

 2. شستشوی کردن نمای سنگی

 3. شستشوی نمای سنگ ساختمان

 4. نماشویی شیسشه و سطح شکننده

                                                  قیمت خدمات نماشویی 

نماشویی ساختمان

شستن نما

اما چگونه باید نمای ساختمان را تمیز نگه داشت؟

شاید تا چند سال پیش با داشتن یک شیلنگ بلند آب و یک جارو به راحتی می شد نمای ساختمان را تمیز کرد. هرچند همان هم زمان زیادی از شما می گرفت. ارتفاع ساختمان ها کم بود،

آب فشار خوبی داشت و مهم تر از همه اینکه با کمبود و بحران آب روبه رو نبودیم. اما امروزه ساختمان های بلند و گاها غول آسا، فشار کم آب و بحران آب و خطرات تمیز کردن بیرون ساختمان اصلا این اجازه را به ما نمی دهد.
پس تنها راه حل ما استفاده از متد های جدید و روش های جدید شستشو و بخصوص تخصص افراد خبره در این زمینه است.

چرا باید از متد های جدید و تخصص افراد خبره برای شستشوی نما استفاده شود؟

در درجه اول خطر شستشوی بیرون ساختمان به دلیل ارتفاع زیاد و بعدا اینکه در بسیاری مواقع شستشو به تنهایی جوابگوی خواسته شما نیست.
توضیح آنکه امروزه به دلیل کمبود بارندگی باران های اسیدی زیاد شده اند، نوع آلودگی هوا مخرب است، فضولات پرندگان اسیدی هستند و سرما و گرما نیز خود باعث ترک و خوردگی نما می شود. صلابت و شادابی نما با این اتفاقات تحت تاثیر قرار می گیرد و بعضا شستشوی ساده نه تنها آلاینده ها را از بین نمی برد بلکه این آلودگی ها وارد ترک ها و شکاف های بوجود آمده شده و نما را زشت تر می کنند.
افراد متخصص نماشویی نه تنها به استفاده از تجهیزات و روش های خاص و با استفاده از مواد استاندارد و تایید شده کار شستشوی نما را انجام می دهند بلکه در صورت توافق با شما اقدام به اصلاح خرابی ها و ترمیم بافت های آسیب دیده نما می کنند و درست همانند روز اول و حتی شاید به مراتب بهتر نمای را به شما تحویل می دهند.

در حال شستشو کردن سنگ های نما باید ابتدا انها را پیچ و رولپلاک بکنید.

محکم سازی با پیچ رولپلاک

پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان

شستشوی نمای ساختمان با طناب به چه صورت توسط افراد خبره انجام می شود؟

اگر تا به حال به کارواش رفته باشید بدون تردید متوجه شده اید که رمز موفقیت آنها در شستشوی سریع و ایمن خودرو شما استفاده از واتر جت های پر فشار است. این واتر جت ها آب را تا چندین برابر سرعت به سطوح پاشش می کند که این موضوع باعث می شود آلاینده ها با هر میزان از مقاومتی از سطوح کنده شوند.
این کار توسط واترجت های پیشرفته ای توسط متخصصین نماشویی نیز برای ساختمان به کار گرفته می شود با این تفاوت که این واتر جت ها با قدرت پرتاب آب تا ۲۰۰ بار فشار آلاینده ها را از ریزترین ترک ها و بنده نما بیرون می کشد.
ضمن اینکه افراد متخصص ابزار و تجهیزاتی در اختیار دارند که می توانند بوسیله آنها بر روی هر سطحی حرکت کنند، هر ارتفاعی را بالا و پایین بروند و در هر موقعیت و شرایطی به راحتی کار شستشو را انجام دهند.

راه های شستشوی نما و براق کردن آن

روش ها و متدهای مختلفی برای شستشوی نمای ساختمان وجود دارد. قطعا این موضوع بستگی زیادی به نوع ساختمان و نما دارد و متخصصین کاردان و حرفه ای ضمن برشمردن نکات منفی و مثبت هر یک از روش های شستشو روشی را با مشاوره و نظر خود کارفرما انتخاب می کنند که بهترین روش متناسب با نوع سازه و نما باشد.
قطعا استفاده از آب خالی همیشه جوابگو نیست و این نوع شستشو قطعا بدون استفاده از مواد موثر خیلی کارایی ندارد. از این رو بسیاری از متخصصین با استفاده از مواد شستشوی قوی مختص نمای ساختمان مانند سیلیس و یا اسید های کنترل شده کار شستشو را انجام می دهند.
بنابراین می توان گفت که روش های شستشوی نمای ساختمان به سه روش عمده تقسیم می شود:
– شستشوی با آب معمولی برای ساختمان هایی که کثیفی و آلاینده زیادی ندارند
– شستشو با سیلیس برای از بین بردن کثیفی های عمده و کهنه شده و سر سخت
– و شستشو با اسید های مخصوص کنترل شده برای از بین بردن لکه های سرسخت مصالح ساختمانی و براق کردن سنگ های تزئینی ساختمان
همانگونه که توضیح داده شد هر کدام از این روش ها باید با استناد به نوع نما انتخاب شود. بعد از این مرحله کار شستشو با دو عملیات دیگر همراه خواهد شد.
۱- کار ترمیم و اصلاح سطوح آسیب دیده با تکنیک ها و روش های منحصر به فرد و عالی
۲- کار پولیش کشیدن برای براق شدن سطوح و جلوه بیشتر نمای ساختمان
در واقع با استفاده از چسب های مخصوص، در شرایط مورد نیاز پیچ و رولپلاک و بتونه کاری و یا تعویض برخی از قسمت های نما کار ترمیم انجام می شود و بعد از آن با استفاده از مواد پلیمری مخصوص و حذف ناخالصی های سطحی دیوارها و نما ، نمای ساختمان براق و چشمگیر می شود.
پولیش روی نما باعث می شود تا ضمن درخشندگی بیشتر نما روزنه های نفوذ آلایندگی به درون نما از بین برود و طول ماندگاری تمیزی نما بیشتر شود.
البته این تنها راه پولیش کاری نما نیست و بعضا با استفاده از مواد نانو مخصوص کار پولیش انجام می شود. این مواد نانون در طول عمر مصالح به کار گرفته شده برای نماکاری نیز تاثیر زیادی دارند.

از چه راه هایی برای شستن نما استفاده می شود؟

اگر برای شما هم جالب است بدانید که از چه راه هایی کار شستن نما انجام می شود، بهتر است در جریان باشید که کار شستشوی نما متناسب با ارتفاع ساختمان به سه شکل تعیین و انجام می شود:
• یا برای شستشو داربست زده می شود
• یا از طناب های مخصوص استفاده می شود
• و یا از نوعی کمربند محافظ و بصورت معلق کار انجام می شود.
شرکتنما راپل با به کار گیری جدیدترین متدها و روش های شستشوی نمای ساختمان شرایطی را برای همشهریان به وجود آورده تا بتوانند در کمترین زمان و بهترین کیفیت و قیمت کار شستشوی نمای خود را انجام دهند.
ایمنی و سرعت در امر انجام کار و تحویل به موقع کار از تعهدات ما به مشتری می باشد و خدمات خود را بصورت تضمینی با بهترین کارشناسان و متخصصین این حوزه و بهترین تجهیزات و مواد انجام خواهیم داد.
در نظر داشته باشید که کار شستشوی نما باید همواره به عنوان یکی از راه های حفظ و نگهداری ساختمان و حداقل دو تا سه سال یک بار در دستور کار شما باشد تا طول عمر نمای ساختمان خود را تضمین دهید.
به یاد داشته باشید که با به تعویق انداختن کار شستشوی و ترمیم نمای ساختمان باعث خواهید شد تا آلایندگی ها هرچه بیشتر در دل نما نفوذ کند و باعث تخریب زودتر سازهای نمای شما شود. آلودگی هوا، باران های اسیدی و سایر انواع آلاینده ها اغلب از نوع اسیدی و مخرب می باشند که به محض ورود به درون سنگ، آجر نما، چوب و یا هر نوع نمای دیگر ساختمان عمل فرسودگی و تخریب نما را سرعت می بخشند.
پس برای اصلاح و شستشوی نمای خود همین امروز اقدام کنید و به همیشه به این نکته توجه کنید که تخصص و تجربه بالا در امر شستشوی نما اهمبت فوق العاده بالایی دارد تا جایی که عمر نمای ساختمان را می تواند دستخوش تصمیمات مهم برای انتخاب نوع شستشو و روش شستشو قرار دهد.
شما هم می توانید در صورت نیاز به خدمات شرکت نما راپل بدون در نظر گرفتن نوع نمای ساختمان خود همین امروز با ما تماس گرفته و از تخفیف ویژه مشتریان ما بهره مند شوید.