در این مطلب سعی کرده ایم توضیحات کلی درباره ی اجرت پیچ و رولپلاک و مقاوم سازی سنگ‌نمای ساختمان ارائه کنیم.
اگر به هر دلیلی برای تعمیرات نما ساختمان شما داری داربست باشد شما میتوانید با همان داربست عملیات پیچ و رولپلاک را انجام دهید. که هزینه ی کمتری برای شما دارد.
ولی اگر بخواهید با استفاده از تکنیک راپل نما را پیچ رولپلاک کنید هزینه ی این کار به چند فاکتور بستگی دارد که در زیر به آن می پردازیم.
بعد از تماس شما با کارشناس نما راپل از شما خواسته میشود که عکس نما را به وسیله ی یکی از شبکه های اجتمایی برای ما ارسال کنید و یا در صورت عدم دسترسی به اینترنت میتوانید آدرس پروژه را برای کارشناس ما ارسال فرمایید تا در اولین فرصت در محل حاضر شده و زمان و هزینه ی مورد نظر را به شما ارائه میکند و توافق نهایی صورت می گیرد.

در ضمن بازدید و مشاوره کامل رایگان می باشد.

۱.جنس سنگ نمای ساختمان:

یکی از فاکتورهای موثر بر قیمت انجام کار جنس سنگی است که روی نما کار شده است.سنگ های مثل سنگ گرانیت چون در آن درصدی آهن وجود دارد به اصطلاح به آن سنگ سخت میگویند،که سوراخ کردن آن سخت تر است و طبیعتا اجرت کار نیز بیشتر میشود.و سنگهایی مثل سنگ تراورتن راحت سوراخ میشود که به اصطلاح به آن سنگ نرم میگویند. پس سوراخ کاری آن سریعتر صورت میپذیرد، پس اجرت پایین تری دارد.

۲.ابعاد سنگ نمای ساختمان:

استاندارد فاصله ی بین هر دو پیچ ۴۰ سانت میباشد، حال هر چه سنگ نما کوچکتر باشد تکنسین کار در ارتفاع مجبور است در یک واحد متر مربع پیچ های بیشتری استفاده کند که این خود بر قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان تاثیر میگذارد. سنگهایی مثل سنگ تراورتن داری عرض ۴۰ سانت و طول مختلف و اکثرا بزرگ می باشد و سنگ هایی مثل سنگ الیگودرز و یا سنگ چینی داری عرض ۲۰ و طول کوچک مورد استفاده قرار می گیرد.

۳.درصد ریزش سنگ نما:

بعضی اوقات هست که سنگی از نمای شما شل و یا ریزش نکرده و مشکلی وجود ندارد ولی شما میخواهید برای محکم کاری عملیات پیچ و رولپلاک را انجام دهید، خب طبیعتا این کار خیلی راحتر و سریعتر صورت میگیرد تا اینکه سنگ نمای ساختمان ریزشی باشد و تکنسین مجبور باشد برای پیچ و رولپلاک آن وقت زیادی صرف کند و گاهی باید اول سنگ ها را چسب کاری کند و در مرحله ی بعد پیچ رولپلاک نماید.

۴.ابزارهای روی نما:

دریل هایی که تکنسین کار در ارتفاع استفاده میکنند هیلتی می باشد، حال اگر سنگ داری عرض کم باشد(زیر ده سانت) احتمال دارد موقع سوراخ کردن ترک بردارد و بشکند،پس نفر باید ارام سنگ را سوراخ بکند که این مورد برای نماهای رومی می باشد که روی آن ابزار های زیادی وجود دارد.
ولی اگر نما ساده باشد کار راحتتر انجام میشود پس اجرت انجام آن با هم فرق میکند.
۵.تاج یا پیشانی بالای ساختمان: اگر ساختمان شما پیشانی دارد تکنسین موقعی که به زیر تاج میرسد کار برایش سختتر میشود،چون از نما فاصله میگیرد.

۶.نصب سنگ:

اگر قبلا از نما سنگ ریخته باشد و شما بخواهید آن را مجددا نصب کنید اجرت آن اضافه میگردد. تکنسین باید اول ابعاد سنگ های ریزش کرده را گرفته و سنگ آن را با فرز برید و به محل مورد نظر ببرد و بعد از چسب کاری پیچ رولپلاک کند.

حال میخواهیم بررسی کنیم که این قیمت توافقی بر چه اساسی بدست می آید و به چه فاکتورهایی بستگی دارد:

۷.متریالی که در نظر دارید:

پیچ هایی که اکثر شرکت های کار در ارتفاع استفاده میکنند،پیچ گالوانیزه ی ۵ سانت و رولپلاک پروانه ای مخصوص سنگ می باشد. حال فرض کنید شما بخواهید پیچ استیل و یا هر متریالی که مد نظر دارید مورد استفاده قرار گیرد پس طبیعتا هزینه ی آن نیز فرق میکند.

۸.بتونه ی روی پیچ:

پیچ هایی که استفاده میکنیم گاوانیزه می باشد و زنگ نمیزند،پس نیازی به بتونه ندارد. ولی ممکن است شما بخواهید برای حفظ زیبایی نما روی پیچ ها نیز بتونه بزنید پس هزینه ی بتونه ی روی پیچ نیز اضافه میشود.
در کل توصیه ی ما این است که کار را به کاردان بسپارید.شما هزینه ای را صرف مقاوم سازی سنگ نما میکنید حال چند صد تومن بالا پایین زیاد مهم نیست، مهم این است که کار به طور صیحح صورت گیرد تا شما مجبور به دوباره کاری نشوید.
پیشگیری بهتر از درمان است.اگر نمای ساختمان شما به ظاهر مشکلی ندارد اگر آن را مقاوم سازی کنید هم از حادثه ی احتمالی جلوگیری میکنید و هم هزینه ای که صرف این کار میکنید کمتر میشود.
بعضی از نماها از قبل به وسیله ی اسکوپ مهار شده اند و دوباره از آن سنگ ریزش کرده پس اگر نمای شما اسکوپ شده فکر نکنید که دیگر نیازی به پیچ رولپلاک نما بدون داربست نمی باشد، چون اسکوپ ممکن است به صورت اصولی انجام نگرفته باشد.
در نظر داشته باشید پولی که شما صرف پیچ و رولپلاک میکنید هزینه نیست شما با این کار جلوی حادثه ای را میگیرید که در صورت وقوع ممکن است جبران آن خیلی سخت باشد.

سخن آخر اینکه ریزش سنگ های نما را جدی بگیریم.

کارشناس نما راپل