نماشوی ساختمان با طناب

نماشوی با طناب راپل

نماشوی ساختمان با طناب

در دنیای امروز دیگر ساختمان های با دیوارر کوتاه و ویلایی جای خود را به ساختمان های بلند مرتبه با دیوارهای بلند داده اند و دیگر دیدن این ساختمان ها در همه جای شهرها به یک موضوع عادی تبدیل شده است و کمتر شهری را می توان یافت که در میان چنین ساختمان های سر ب فلک کشیده ای قرار نگرفته باشد.

اما موردی که در این سالها برای همه این ساختمان ها وجود داشته است این بوده که تا پیش از این نمی شد به سادگی به نمای آن دسترسی پیدا کررد و شستشوی مناسبی انجام داد زیرا با توجه به آلودگی های محیطی که در اثر دود ماشین و کارخانه ها ودر شهرها وجود دارد پس از مدتی نمای ساختمان طراوت و زیبایی اصلی خود را از دست می دهد و تیرگی نازیبایی جای براق بودن آن را می گیرد.

روش های نماشوی

امروزه روشی بسیار کارآمد پای به میدان گذاشته است که از آن به نام نماشویی یاد می شود.نماشویی توانسته به طور کامل مشکل ساختمان های چند طبقه را برای شستشو حل کند به ویژه آنکه شیوه های کنونی که روز به روز درر حال بهبود هستند نیز هر گونه کمبود و دشواری را نیز در این راستا برطرف کرده است.

اما معنی نماشوی را می توان در این جمله خلاصه کرد که شستن نمای ساختمان هایی که افراد به سادگی نمی توانند به آن دسترسی داشته باشند.

برای نماشویی افرادی گمارده می شوند که از مهارت بسیار بالایی برخوردار هستند و با گذراندن دوره های آموزشی در این زیمنه کارکشته و خبره شده اند.

نماشو ها با استفاده از کمربند طناب و گاهی به کارگیری تجهیزات صخره نوردی فرآیند شستشو را انجام داده و به هر جای نمای ساختمان که می خواهد می روند.

نکته های مهمی که در این میان وجود دارد این است که جنس نما و همچنین ارتفاع در شستشوی نمای

و به سرانجام رسیدن آن بسیار موثر است چون ممکن است یک نما از اجر باشد و نمای دیگر شیشه ای که روی شیوه کار بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

این روزها یکی از چیزهایی که کم و بیش به گوش همگان خورده است واژه نانو می باشد.

یک واژه تازه وارد به زبان روزمره که در شستشوی نمای ساختمان ها نیز نقش اساسی بازی می کند.

نماشویی بدون داربست

امروزه کمتر شرکتی را می توان یافت که از مواد شوینده سنتی برای شستن نمای ساختمان بهره ببرد و همه می کشوند با بهره گیری از دانش روز شوینده هایی که با فن آوری نانو ساخته و پرداخته شده اند را جایگزین مواد قدیمی کنند.

یکی از مهم ترین دلایل برای این کار این است که نانو بسیار بهتر نما را تمیز می کند و زیبایی ان را دو چندان خواهد کرد و در نتیجه سفارش دهنده نیز از کار انجام شده راضی تر خواهد بود.

موضوع بعدی این است نمایی که با نانو شسته شود ماندگاری بسیار بالاتری دارد و خود به خود هزینه های موجود را کاهش می دهد که البته این تفاوت در حدود بیست درصد است.نماشویی با نانو عایق هایی را روی سطح ایجاد می کند که ماندگاری آن را نیز افزایش زیادی خواهد داد و آن را بهبود می بخشد