نماشویی با طناب و بدون داربست در کرج و تهران

پیچ و رولپلاک نما بدون داربست

پیچ و رولپلاک نما بدون داربست

انواع پیچ و رولپلاک در نمای ساختمان

پیچ و رولپلاک در انواع مدل های مختلف تولید شده است که با توجه جنس مصالح مورد استفاده در نمای ساختمان باید نوع مناسبی از آن را مورد استفاده قرار داد. نمای ساختمان از مهم ترین قسمت های هر ساختمان به شمار می آید زیرا اولین قسمتی است که با محیط در ارتباط است. به علت اهمیتی که نمای ساختمان داراست، زیبایی آن در اولویت قرار می گیرد که با استفاده از پیچ و رولپلاک می توان به نمای شیک و پایدار دسترسی یافت. بهره گیری از این محصول در نمای ساختمان سبب می گردد تا تمام مصالح با استحکام بالاتری به دیوارهای خارجی متصل شوند. همچنین نکته قابل توجه آن است که استفاده از پیچ و رولپلاک موجب می گردد تا بتوان از سقوط سنگ ها و مصالح به کار رفته بر روی سر عابران نیز جلوگیری به عمل آورد.

انواع پیچ و رولپلاک

رولپلاک فیشر

استفاده از این محصول در سنگ هایی که دارای ملات کمتری هستند، امکان پذیر است. این رولپلاک در هنگام فرو رفتن در سنگ، توسط پیچ حجیم تر می شود.

رولپلاک ساده

این نوع از رولپلاک به موجب طراحی ساده ای که داراست، قابل استفاده بر روی تمام نما خواهد بود.

رولپلاک انکربولت

انکربولت ها برای سنگ های درشت و سنگین استفاده می شوند زیرا این نوع از رولپلاک توانایی تحمل وزن بسیار بالا را دارا می باشد.

رولپلاک پروانه ای

رولپلاک پروانه ای پس از فرو رفتن در سنگ، باز می شود که به همین جهت موجب مستحکم تر شدن نمای ساختمان می گردد. این نوع از رولپلاک مناسب برای سنگ هایی است که پشت آن ها رابیس وجود داشته باشد.

دلایل نیاز به پیچ و رولپلاک در نمای ساختمان

نمای ساختمان ممکن به دلایل مختلفی سست شود و فرو بریزد که به منظور جلوگیری از بروز چنین اتفاقی نیاز به استفاده از پیچ و رولپلاک در نمای ساختمان خواهد بود. از دلایل فرو ریختن نمای ساختمان عبارتست از:

عدم اسکوپ سنگ

اسکوپ کردن سنگی که برای نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد، بدین معناست که سنگ کار ساختمان با ایجاد شیارهایی در پشت سنگ سیمی از جنس گالوانیزه را از آن عبور می دهد. انجام این عمل سبب افزایش استحکام و مقاومت سنگ می گردد و در صورت عدم انجام آن و با نصب سنگ بر روی دیوار شاهد لق شدن و سقوط سنگ ها خواهیم بود. در صورتی که سنگ نمای ساختمان اسکوپ نشده باشد، حتما بایستی از پیچ و رولپلاک برای نصب آن بر روی دیوارهای خارجی استفاده شود.

مقاومت پایین ملات

سنگ و سرامیک را به واسطه ملات به دیوارهای خارجی ساختمان ها متصل می کنند ولی به علت وزن بالایی که سنگ و سرامیک داراست، ملات به تنهایی توانایی تحمل آن ها را نخواهد داشت. در صورتی که تنها از ملات برای نصب سنگ و سرامیک استفاده شود، پس از مدت زمان کوتاهی قسمت های متعددی از نما سست می گردد و فرو خواهد ریخت. به منظور افزایش استحکام نمای ساختمان پس از اتصال سنگ یا سرامیک بر روی دیوارها، باید از پیچ و رولپلاک بهره گرفته شود. نوع و مدل پیچ و رولپلاک نیز باید متناسب با نوع سنگ و سرامیک موجود، انتخاب گردد.

نفوذ آب

نفود آب باران در پشت نمای ساختمان سبب ایجاد ترک هایی در سطح سنگ یا سرامیک می گردد. افزایش تعداد این ترک ها سبب سقوط نمای ساختمان می شود. به منظور جلوگیری از سقوط سنگ ها و کاهش نفوذ آب به پشت نما بهترین راه حل استفاده از پیچ و رولپلاک خواهد بود.

هزینه پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

انواع پیچ و رولپلاک

عوامل مختلفی بر روی هزینه پیچ و رولپلاک نمای ساختمان تاثیر گذار خواهد بود. از جمله این عوامل می توان به جنس سنگ به کار رفته در نما اشاره نمود. در صورتی که از سنگ هایی که دارای ضخامت زیاد و وزن بالایی هستند، بهره گرفته شده باشد، هزینه انجام پیچ و رولپلاک بسیار بالا خواهد بود. از دیگر عوامل تاثیر گذار بر انجام این کار شامل تعداد طبقات ساختمان، امکان دسترسی آسان به نما، عرض ساختمان و عمر ساختمان خواهد بود.