بهترین روش پیچ و رولپلاک سنگ نما

روش های مختلف برای پیچ و رولپلاک سنگ نما(کرج)

روشهای پیچ و رولپلاک سنگهای نمای ساختمان به این صورت است که:

 بهترین روش پیچ و رولپلاک سنگ نما .  پیچ و رولپلاک سنگ نما در کرج

.به صورت راپل و بدون داربست که با طناب اویزان میشوند و کار نما را انجام میدهند.

۲٫با بستن داربست.در این روش در جاهایی که ارداواز روی سقف نما وجود دارد و امکان فرود با طناب امکان پذیر نیست را با داربست پیچ و رولپلاک میکنند.

۳٫روش دیگری وجود ندار.به دلیل اینکه سنگها روی نما چسبیده است و باید روی نما مسلط بود حتما باید یا داربست بست یا اینکه از بهترین و به صرفه ترین روش استفاده کرد که به ان راپل یا کار با طناب میگویند.

در روشهای طناب کار شما بسیار راحت میکند چون بسیار راحت و بر هزینه ی شما صرفه جویی میشود.

از کارهای بسیار مهم طناب این است که میتوان سنگ های ریزش کرده را دوباره خریداری کرد و به راحتی انها را مثل دفعه ی اول نصب کرد.برای جلوگیری از نفوذ اب نیز باید تمام درز های نمای ساختمان که از اب نفوذ میکنند را اببندی کرد.در صورت انجام ندادن درزگیری به طور حتم اب در زیر سنگ نفوذ میکند.

کار در ارتفاع:بهترین روش پیچ و رولپلاک سنگ نما

بهترین روش پیچ و رولپلاک سنگ نما

کار در ارتفاع را هرکس ابداع کرده است واقعا دمش گرم چون بسیاری از مشکلات و کارهایی که بسیار غیرممکن بود را ممکن ساخت.نمونه کارهایی از ما وجود دارد که با وجود جاهایی که داربست به طور حتم وارد انجا نمیشد توانستیم با طناب وارد انجا شویم و کار انجا را به راحتی انجام دهیم.کار در ارتفاع برای کارهای نمای ساختمان از جمله:

۱٫شستشوی نما با طناب در کرج

۲٫پیچ و رولپلاک نمای ساختمان با طناب در کرج

۳٫نماشویی با طناب و به طور سنتی در کرج

۴٫سیمانکاری نما با طناب در کرج

۵٫نوپردازی نمای ساختمان در کرج

۶٫اببندی نمای ساختمان در کرج

۷٫نقاشی نمای ساختمان در کرج

۸٫درزگیری نمای ساختمان در کرج

۹٫ و غیره….

پیچ کردن سنگ نمای ساختمان

راپل

در این کارها به طور حتم خطر بسیار زیاد است و تمام نماها به طور کامل با بیمه مواظبت میشود.خطرات ناشی از مقاوم سازی کردن نما میتواند خسارات جبران ناپذیری داشته باشد و خسارات زیادی در بر داشته باشد. که باعث سقوط سنگ بر زمین شود و خانمان سوز باشد ولی میتوان با زدن پیچ و رولپلاک سنگ نما از لق شدن وشکست سنگها بر اثر افتادن جلوگیری کرد.این موضوع نه تنها باعث محکم شدن سنگ ها خواهد شد بلکه از خطرات ریزش سنگ جلوگیری و از هزینه ها کاهش خواهد داد.بهترین روش پیچ و رولپلاک سنگ نما
نکات ضروری در نمای ساختمانهای مسکونی و برج هایی که سنگ دارند ، یکی از جالبترین مسایلی میباشد که باید مورد توجه قرار گیرد تا باعث ایجاد خطر های خانمان سوز و ضررهای مکرر در اثر ریزش سنگ نشود.
در موارد اضطراری همچون زلزله حتی اسکوپ های و محکم سازی سیمی که به ان اسکوپ میگویند نیز از ریختن سنگ جلوگیری نمیکنند لذا پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در کرج امری ضروری میباشد.
از علت های اساسی ریزش سنگ نما میتوان ضریب انبساط و انقباض حرارتی سنگ و مصالح پشت که سیمان و چسب است ان را اشاره کرد که میبایستی در یک حدود باشد تا از جدا شدن سنگ ساختمان جلوگیری شود.
علل هایی نظیر هوازگی شیمیایی که ناشی از گازهای شیمایی و خاک و کثیفی های موجود در هوا میباشد باعث میشود که سنگ های نما تحت تاثیر این کثیفیها و خاک و گردو غبار قرار گیرد مقاومت خود را از دست بدهند
برخی عامل های فیزیکی و شیمیایی نظیر انجماد و ذوب اب موجود در حفره ها ی سنگها نیز تحت تاثیر قرار میگیرند ،همچنین عوامل هوازگی شیمیایی و فیزیکی باهم عمل میکنن که باعث و بانی عوض شدن رنگ سنگها و خرد شدن و شکسته شدن سنگ میشود که همین باعث حادثه است.
همچنین پیچ و رولپلاک سنگ نما توسط افراد بی تجربه و بدون اموزش دیده با مصالح قدیمی یکی دیگر از عوامل ریزش سنگ های نمای ساختمان و اسیب رساندن است میباشد.

عوامل پیچ رولپلاک سنگ نما

یکی از عوامل پیچ و رولپلاک کردن نمای ساختمان این است که وقتی سنگهای نما به طور مکرر لق میشود و به طور هماهنگ میریزد اول از همه ترس همسایه ها از ریزش سنگ هابر سر ان ها است که در مغز انسان اثر بدی میگذارد و هرکس از انجا رد میشود باید احتیاط کند که سنگ بروی سر افراد نریزد.
یکی دیگر از این عوامل هایی که سنگ ها شل میشوند این است که، در سرمای زیر صفر درجه زمستان ابی که در داخل خلل و فرج ویا پشت سنگ نما نفوذ میکند منجمد شده باعث ایجاد ترک های عمده ای در سنگ میشود که به مرور زمان این ترکها زیاد میشوند و موجب افتادن سنگ میگردد.
سنگهای تراورتن به علت وجود خلل وفرج های پشت سنگ برای نصب بسیار مناسپ میباشند چرا که ملات ماسه و سیمان به خوبی داخل این سوراخها

نفوذ نموده ومانع از جداشدن ان از نما میگردد

درمقابل سنگهای مرمریت که از جنس خشک هستند وسنگهای چینی که باریک هستند که دارای سطحی صاف میباشند با توجه به اینکه این سنگها خاصیت مکندگی چندانی ندارند به خوبی به نما نمیچسبند و بعد از مدتی از نما جدا میشوند برای جلو گیری از سقوط سنگ پشت انها را توسط میله هایی که به ان اسکوپ میگویند به دیوار محکم مینمایند.
سنگ مرمریت به دلیل وجود رشته های اهکی بر اثر سرما وگرمای تابستان و زمستان و نم باران وشرایط جوی دیگر بازتر شده و خود را از بستر پشت ملات جدا میکند.

سنگ انتیک.تراورتن.گرانیت.مرمر

سنگ گرانیت به علت سخت بودن جنس ان که دارای اهن است و تخلخل کم پشت سنگ وجذب ابهای بسیار کم برای نصب سنگ نماها با ملات و چسب وسیمان مرقوب به تنهای کاری غیر حرفه ای و مشکل میباشد که بعد از مدتی سنگ به طرز های گوناگون اب نفوذ میکند و سنگها را لق میکند این امر به علت عدم چسبندگی کافی بین سنگ و سیمان ملات باعث میشود که سنگ به مدت کمی از نمای ساختمان جدا شده و میریزد. این مورد سنگ گرانیت که سنگینی خاصی دارد را با بستن و مهار کردن ان با سیم فلزی که قبل از ریختن با برش پشت سنگ سیم را داخل سنگ کرده و از طرف دیگر ملات به ان گیر میکند میشود دوغاب ریزی انجام میشود تا حدودی برطرف میکنند که این امر را به اصطلاح اسکوپ سنگ بدون داربست یا با طناب میگویند.بهترین روش پیچ و رولپلاک سنگ نما
پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در کرج،پیچ و رولپلاک نما با طناب ر کرج،پیچ و رولپلاک سنگ نما در کرج،پیچ و رولپلاک نما در کرج

کاربران دیگر این مطالب را نیز مطالعه کرده اند شما هم بخوانید:

اب بندی نمای ساختمان در کرج

نصب لوله بخاری در تهران وکرج

بهترین روش پیچ و رولپلاک سنگ نما